Stálá mise České republiky při OSN v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální tajemník OSN na návštěvě ČR

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek se dne 3. dubna 2014 v Černínském paláci setkal s generálním tajemníkem Organizace spojených národů Ban Ki-moonem.

K projednávaným tématům patřily především aktuální zahraničně politické a bezpečnostní otázky (Ukrajina, Rusko, Sýrie, Blízký východ, Afrika). Dále pak ochrana lidských práv, rozvojová agenda po r. 2015 a příprava cílů udržitelného rozvoje, změna klimatu a zapojení České republiky do činnosti OSN i prostřednictvím mírových misí.

ministr Zaorálek s Ban Ki-moonem

Foto: MZV ČR

 

Generální tajemník OSN Ban Ki-moon se ve dnech 3.-5. dubna 2014 poté setkal s prezidentem republiky Milošem Zemanem, předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Janem Hamáčkem.

Generální tajemník OSN dne 4.4.2014 navštívil Univerzitu Karlovu v Praze a při té příležitosti měl krátkou přednášku na téma "Česká republika a Organizace spojených národů: Mír, rozvoj a lidská práva v měnícím se světě."

Video z vystoupení Ban Ki-moona na Univerzitě Karlově v Praze

Text projevu naleznete v příloze

GT OSN v Karolinu 4 2014

Foto: Archiv OSN

 

Generální tajemník OSN navštívil také protipovodňové bariéry Prahy a přednesl k novinářům krátký projev. (Text projevu naleznete v příloze)

Ban u bariér v Praze 4 2014

Foto: Archiv OSN

 

 

 

 

 

přílohy

Text_projevu_GT_OSN_na_Univerzite_Karlove.doc 0 KB DOC (Word dokument) 22.4.2014

Text_projevu_GT_OSN_ke_zmenam_klimatu.doc 46 KB DOC (Word dokument) 22.4.2014

Text_projevu_GT_OSN_na_Univerzite_Karlove.doc 65 KB DOC (Word dokument) 22.4.2014