Velvyslanectví České republiky při Svatém stolci

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní návštěva Rozpočtového výboru PS PČR

(Archivní článek, platnost skončena 29.05.2013.)

Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR navštívil ve dnech 28.-29.5.2012 Republiku San Marino, kde se setkal s představiteli Sanmarinské centrální banky, s ministrem průmyslu a ministrem financí, se zástupci Velké generální rady San Marina a byl přijat kapitány regenty.

Ve dnech 28. a 29. května vykonala delegace Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pracovní návštěvu Republiky San Marino. Šlo o první vzájemné setkání na parlamentní úrovni v historii obou zemí. Návštěva tak navázala na jednání státní tajemnice – ministryně zahraničních věcí Antonelly Mularoni v ČR v listopadu loňského roku.

Delegace jednala na společném zasedání s partnerským výborem pro finance, rozpočet a plánování. San Marino usiluje v současné době o hlubší formu integrace s Evropskou unií a česká delegace byla při společném jednání požádána o podporu těchto snah. Obě strany se informovaly o přístupu k řešení schodků veřejných financí a na závěr jednání byla podepsána společná deklarace. Delegace dále jednala s ministrem financí Pasqualem Valentinim. Hlavním tématem jednání byla možnost uzavření bilaterální dohody o zamezení dvojímu zdanění. Během jednání s ministrem průmyslu Marcem Arzillim se obě strany rozhodly podpořit navázání spolupráce obchodních komor.

Česká delegace byla také přijata kolektivní hlavou státu - kapitány regenty Mauriziem Rattinim a Italem Righim.

Při setkání s generálním ředitelem centrální banky Republiky San Marino Mariem Gianninim se diskuse zaměřila na úspěšnou transformaci daňového ráje na bankovní systém odpovídající mezinárodním finančním standardům. Při této příležitosti požádal generální ředitel o zprostředkování spolupráce s Českou národní bankou. Návštěvu delegace Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR završilo setkání s ministryní zahraničních věcí Antonellou Mularoni. Předmětem jednání byla spolupráce v rámci mezinárodních ekonomických organizací.

 

U Svatého stolce proběhlo dne 30.5. po Generální audineci u Jeho Svatosti Benedikta XVI. jednání na Prefektuře pro ekonomické záležitosti Svatého stolce, kde se výbor setkal s předsedou J.Em. kardinálem Giuseppem Versaldim a dále přijetí generálním ředitelem vatikánské banky I.O.R. panem Paolem Ciprianim.