Velvyslanectví České republiky v Rakousku

deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání

Obchod a ekonomika

Rakousko představuje pro Českou republiku dlouhodobě jeden z nejvýznamnějších exportních trhů. Stejně tak je Česká republika pro Rakousko aktuálně třetím největším  obchodním partnerem. Zároveň je Rakousko na třetím místě pokud jde o příliv přímých zahraničních investic do české ekonomiky.

Obchodně-ekonomický úsek Zastupitelského úřadu Vídeň se podílí na prosazování obchodně ekonomických zájmů České republiky v Rakousku.

V této části našich stránek naleznete aktuální informace z oblasti vzájemných hospodářských vztahů mezi Českou republikou a Rakouskem a praktické rady pro české exportéry resp. české firmy, které zamýšlejí aktivně vstoupit na rakouský trh.

Pokud:

  • hledáte obchodního partnera – poskytneme Vám z rakouské firemní databáze seznam rakouských firem s dostupnými kontaktními spojeními;
  • potřebujete zjistit bonitu rakouské firmy –poskytneme Vám základní ověřovací informace;
  • hodláte vstoupit na rakouský trh – nabízíme Vám možnost využít prostor našeho velvyslanectví pro účely Vaší prezentačně-marketingové činnosti.
  • se zajímáte o účast na veletrhu v teritoriu – doporučíme Vám vhodný typ a dle dohody poskytneme asistenční služby před, v průběhu a po ukončení veletrhu;
  • máte dotazy ohledně vyslání pracovníků Vaší firmy do Rakouska resp. přeshraničního poskytování služeb – obraťte se na nás s konkrétními dotazy.

Uvedené základní kontaktní a ověřovací služby resp. služby, na nichž se s Vámi dohodneme, poskytujeme zdarma.

Pokud máte zájem o specifické služby, jako je průzkum trhu, asistenční služby při jednáních, ověření zájmu o nabízený produkt apod., doporučujeme obrátit se na obchodní misi MPO/CzechTrade ve Vídni .

Na poskytnutí služby konkrétnímu zájemci se obchodně ekonomický úsek zastupitelského úřadu a obchodní mise MPO/CzechTrade ve Vídni vždy vzájemně dohodnou.