Velvyslanectví České republiky v Rakousku

deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Cena Václava Havla za lidská práva

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2013.)

Za přítomnosti 1. místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga byla dne 25. března 2013 v Černínském paláci podepsána dohoda mezi Parlamentním shromážděním Rady Evropy, Knihovnou Václava Havla a Nadací Charty 77 o vzniku mezinárodní Ceny Václava Havla za lidská práva, která nahradí Cenu lidských práv Parlamentního shromáždění Rady Evropy.

Cena Václava Havla bude udílena každoročně za mimořádný přínos jednotlivce či nevládní instituce k ochraně lidských práv a spolu s trofejí a diplomem za významný přínos v boji za lidská práva laureát obdrží finanční odměnu 60.000 EUR. Nominace kandidátů na Cenu Václava Havla musí být doručeny generálnímu tajemníkovi Parlamentního shromáždění do 30. června 2013 a musí být spolupodepsány pěti osobami.

Slavnostní předání ceny se uskuteční na zahájení podzimního Valného shromáždění Parlamentním shromážděním Rady Evropy. Knihovna Václava Havla posléze v Praze zorganizuje mezinárodní konferenci na počest laureáta (laureátky), na níž vyzdvihne jeho (její) přínos v oblasti prosazování lidských práv.

Více informací k mezinárodní Ceně Václava Havla za lidská práva naleznete zde a na internetových stránkách Rady Evropy: http://assembly.coe.int/vaclav-havel-human-rights-prize/. Informace jsou v anglickém a francouzském jazyce.

přílohy

VHPrize_E.pdf 5 MB PDF (Acrobat dokument) 24.5.2013