Velvyslanectví České republiky v Rakousku

deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Spolupráce v oblasti životního prostředí: Delegace z Olomouce na návštěvě Vídně

(Archivní článek, platnost skončena 30.09.2013.)

Třicetičlenná delegace politiků a expertů na životní prostředí z regionu a profesorů a studentů Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci zavítala dne 19.3.2013 do Vídně, aby zde získala nové informace v oblasti práva a technologií ve vztahu k životnímu prostředí.

Mezi hosty byl také přítomen  nově zvolený hejtman Jiří Rozbořil, jednalo se o jeho první oficiální zahraniční návštěvu. Jednání se rovněž zúčastnila JUDr. Ivana Červenková, Chargé d'affaires a.i. Velvyslanectví České republiky ve Vídni, a Ing. Martin Krafl, ředitel Českého centra ve Vídni.

Na programu byla kromě příspěvků na téma vyhodnocení vlivů na životní prostředí a právních podmínek pro zřízení spaloven odpadů (Gerald Kroneder, zástupce vedoucího MA-22 - oddělení ochrany životního prostředí) také exkurze do v současné době nejmodernější spalovny odpadu v Pfaffenau.

Spolupráce obou měst bude pokračovat návštěvou vídeňských expertů  v Olomouci. Města Vídeň a Olomouc již deset let spolupracují mimo jiné v rámci přeshraniční organizace „Shromáždění evropských regionů“. Spolupráce by se měla v budoucnu rozšířit o vyslání studentů na magistrát města Vídeň.

Olomouc (100 000 obyvatel), je hlavním městem stejnojmenného kraje, leží cca 250 km severně od Vídně, je starým univerzitním městem, své sídlo zde má arcibiskup a patří mezi kulturní památky UNESCO. Olomoucký kraj se nachází na severní Moravě a je jedním ze 14 krajů České republiky. Svou rozlohou 5000 m2 je srovnatelný se spolkovou zemí Salcbursko a má 650 000 obyvatel.