Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Důležitá upozornění Generálního ředitelství silnic a dálnic v Polsku

Důležitá upozornění Generálního ředitelství silnic a dálnic v Polsku pro řidiče týkající se elektronického mýtného, formy úhrady za průjezd dálničním úsekem

 a

Upozornění Generálního ředitelství silnic a dálnic v Polsku:

Povinnost zaplatit elektronické mýtné v Polsku mají všechna vozidla s přípustnou hmotností převyšující 3,5 tuny, tzn. že tato vozidla musí být vybavena zařízením viaBOX.

Systém elektronického mýtného viaTOLL je v Polsku povinný pro všechna vozidla a vozidlové soupravy jejichž souhrnná přípustná hmotnost  převyšuje 3,5 tuny a týká se to také autobusů nezávisle na tom, jakou mají přípustnou hmotnost. Elektronické mýtné platí i pro  osobní auta, jestliže včetně přívěsu dosáhnou hmotnosti vyšší než 3,5 tuny.

Poplatek za 1 km

Pro vozidla se souhrnnou přípustnou hmotností převyšující 3,5 tuny: od 0,20 do 0,53 PLN v závislosti na třídě a kategorii vozidla – více: www.viatoll.pl

Zařízení viaBOX  lze obdržet na základě zaplacené kauce v distribučních místech – seznam distribučních a výdejních míst je uveden na stránkách www.viatoll.pl , stránky jsou také v  české verzi. Bližší informace lze získat na placených telefonních linkách +48 22 5211010 a  800 101 101 –  více informací

Zaplacení mýtného neosvobozuje od zaplacení poplatku za průjezd dálničním úsekem.

a

Upozornění Generálního ředitelství silnic a dálnic v Polsku:

Placené dálnice v Polsku – řidiči osobních vozidel s maximální přípustnou  hmotností ≤  3,5 tuny mohou na dálnici A4 (Wrocław – Sośnica) a A2 (Konin – Stryków)  od 1. června 2012 zaplatit na místě nebo využít elektrický způsob pomocí systému viaTOLL.

Přihlášení se do systému viaTOLL nebrání řidičům osobních vozidel s maximální přípustnou hmotností ≤ 3,5 tuny uhradit poplatek za průjezd dálničním úsekem na místě.

Je možné zaplatit v hotovosti v PLN/Euro nebo kartou.

Na úseku A4 (Wrocław – Sośnica) jsou aktuálně akceptovány karty:

Debetní karty: Maestro, Maestro Debit, VISA Debit, VISA Elektron, V PAy.

Kreditní karty: Mastercard, VISA

Karty tankovací: DKV, UTA, euroShell, Routex  - BP/Aral (Routex), Statoil (Routex), OMV (Routex), ENI/AIP (Routex)

 Na zbývajících zpoplatněných úsecích dálnic nadále platí forma uhrazení dálničního poplatku u branky při vjezdu na dálnici.