Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Třetizemní přeprava zboží z/do Polska mimo rámec EU

V reakci na stížnosti autodopravců z ČR inicioval zdejší zastupitelský úřad ve Varšavě jednání, které proběhlo dne 13.5.2010 na Úřadě pro podporu mezinárodní dopravy (Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego) ve Varšavě. Během jednání polská strana mimo jiné upozornila na potřebu řádného vyplňování polského třetizemního povolení , protože v případě chybějícího nebo i neúplně vyplněného formuláře hrozí pokuta ve výši 10 000 PLN.

V reakci na stížnosti autodopravců z ČR inicioval zdejší zastupitelský úřad ve Varšavě jednání, které proběhlo dne 13.5.2010 na Úřadě pro podporu mezinárodní dopravy (Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego, http://www.botm.gov.pl/  ) ve Varšavě. Během jednání polská strana mimo jiné  upozornila na potřebu řádného vyplňování polského třetizemního povolení , protože v případě chybějícího nebo i neúplně vyplněného formuláře hrozí pokuta ve výši 10 000 PLN.

Vzhledem k výše uvedeným sankcím doporučujeme seznámit se na stránkách Sdružení ČESMAD BOHEMIA s předpisy, které se  týkají povinností ohledně povolení při třetizemní přepravě zboží z/do Polska mimo rámec zemí EU
http://www.prodopravce.cz/zprava-i7167.php