Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Bezpečnost turistů na horských trasách v pohraničí

Jelenohorský okres společně se svým českým partnerem - Městem Špindlerův Mlýn realizuje společný projekt, který je spolufinancován z prostředků Evropské unie EÚS Česká republika - Polská republika prostřednictvím Euroregionu Nisa s názvem "Zlepšení bezpečnosti turistů na horských trasách polsko-českého příhraničí - 1. etapa".

S tímto cílem Jelenohorský okres připravil mezinárodní konferenci "Zlepšení bezpečnosti turistů na horských trasách polsko-českého příhraničí", která se uskuteční 23. května 2013 v Jelení Hoře.
Na konferenci bude prezentována Analýza bezpečnosti turistů na silničních trasách v polsko-českém příhraničí na území Jelenohorského okresu a města Špindlerův Mlýn.  Analýzu poukáže na současný stav, inventarizaci ohrožení a nutná nápravná opatření v oblasti zvýšení bezpečnosti turistů na cestách, které jsou zároveň turistickými trasami pro motoristy, cyklisty a pěší a jiné druhy turistiky, jako je např. hypoturistika.

Čestou záštitu nad projektem převzali velvyslanec České republiky v Polsku a velvyslanec Polské republiky v České republice.

Více