Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Brno v Poznani

Slavnostní setkání Poznaň-Brno u příležitosti 45. výročí navázání partnerských vztahů

Dne 20.10.2011 se v Poznani uskutečnilo slavnostní setkání  u příležitosti 45. výročí navázání partnerské spolupráce měst Brna a Poznaně. Do Polska dorazila delegace pod vedením náměstka primátora města Brna pana Olivera Pospíšila (O.P.). V jeho doprovodu byli zastupitelé a pracovníci Kanceláře primátora města. Z hostitelské strany se ho zúčastnilo několik desítek účastníků, nejen z řad městského úřadu, ale rovněž zástupce Úřadu Maršálka Velkopolského vojvodství, Poznaňských veletrhů, vysokých škol, Knihovny Raczynskich, World Trade Center, několika firem a občanů.

Po slavnostním setkání následovala konference Poznaň a Brno - města podnikatelská, kterou iniciovalo velvyslanectvím České republiky. Rozšířením spolupráce obou měst o výměnu informací o podpoře podnikatelského a investičního prostředí, navázání hospodářských vztahů mezi podniky řízenými přímo městem, obchodními komorami a soukromými podnikateli se partnerské vztahy obou měst dostanou na novou, vyšší úroveň.

Program doplnila výstava "Ve znamení modernismu" brněnského fotografa L. Teplého ve foyer Poznaňské polytechniky. Výstava představuje architektonickou historii a současnost Brna. Delegace navštívila i letošní ročník veletrhu Toursalon, kde ČR měla letos pod hlavičkou CzechTourismu expozici s cíleným zaměřením na Brno a jižní Moravu.

úvodní foto: Miloslav Bouška