Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Úspěch české firmy v Polsku

Dne 25. ledna 2013 konsorcium Thales Polska sp. z o.o., Thales Transportation Systems GmbH a česká firma Trakce, a.s. podepsalo s polskou železniční společností PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. smlouvu na realizaci modernizace železniční tratě v oblasti sdělovací a zabezpečovací techniky na Linii č. 8 z Varšavy do Krakova v úseku Varšava-Okęcie do Radomi (cca 100 km).

Podepsání smlouvy představuje pro českou firmu velkou výzvu, neboť se jedná o zakázku velkého rozsahu v celkové výši 1,5 mld. Kč netto. Podíl společnosti Trakce, a.s. je 60 % celkového objemu zakázky, která je financována z prostředků EU. Ukončení stavby je plánováno do konce roku 2015. Je doprovázeno dalšími dvěma souběžnými akcemi, ve kterých budou modernizovány zbývající technická zařízení železniční trati. Zvýšení rychlosti na 160 km/hod. tak umožní tisícům občanů dojíždějících denně vlakem z Radomi do Varšavy zkrátit čas dojezdu na necelou hodinu.

O společnosti Trakce, a.s.

Společnost Trakce, a.s. patří mezi přední dodavatele v oblasti zabezpečovací a sdělovací techniky a energetiky v dopravě. V daných oborech realizuje kompletní zakázky od projektu, přípravy stavby až po vlastní zhotovení. Působí jak v tuzemsku, tak v Polsku, kde realizuje množství staveb právě v oblasti dopravní infrastruktury. Konkrétně se jedná o zakázky z oborů sdělovacích a zabezpečovacích zařízení, teletechniky, energetiky, trakčního vedení jak na železnici, tak v městské hromadné dopravě.