Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

České sny 2011 v Polsku

Závěrečný koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers v sobotu 3. prosince 2011 ve vratislavské Hale století završil III. ročník projektu České sny.

České sny jsou jednou z nejvýznamnějších kulturních prezentací České republiky v zahraničí. Jejich III. ročník „České sny 2011“ s koncerty v 19 evropských státech zaštítili společně Magdalena Kožená a Václav Havel. Polská část projektu je tvořena 8 koncerty. Vrcholem jsou vystoupení Magdalény Kožené (Krakov), Clarinet Factory (Bydhošť) a Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers (Vratislav)

III. ročník evropského kulturního projektu České republiky „České sny 2011“ se uskutečňuje pod heslem „Hledání ztraceného času: Otisky a vzpomínky.“  Toto heslo duchovně propojí sérii koncertů v 19 evropských státech  v druhé polovině roku 2011.

Dějištěm slavnostního zahájení se letos stal saský Adorf v rámci partnerského festivalu Mitte Europa, kde se 2. července 2011 představila Filharmonie Brno a Český filharmonický sbor Brno. Závěrečný galakoncert se uskutečnil 3. prosince 2011 v Kongresovém centru v polské Vratislavi.

Projekt České sny 2011 navazuje dramaturgicky i organizačně na Mezinárodní hudební festival 13 měst Concentus Moraviae a je zaměřen na prezentaci špičkových českých umělců s českým i mezinárodním repertoárem.

Dokument ze koncertu  Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers  ve Vratislavi 3. prosince 2011 http://www.youtube.com/user/CzechDreams/videos

Galerie


Koncert Ondřeja Havelki