Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česko-polská spolupráce v Jerevanu

Dne 9. května 2012 představitelé Ministerstev zahraničních věcí České republiky a Polské republiky podepsali ve Varšavě smlouvu, na jejímž základě umožní Polská republika v prostorách svého velvyslanectví v Arménii se sídlem v Jerevanu působení diplomatického zastoupení České republiky.

Vedoucí českého zastupitelského úřadu bude v Arménii působit ve funkci chargé d´affairs a kromě standardní diplomatické činnosti bude také poskytovat českým občanům pomoc v nouzi konzulárního charakteru. Jedná se o první příklad takové česko-polské spolupráce, která je v době úsporných rozpočtových opatřeních jedním z možných modelů zachování diplomatické přítomnosti České republiky v zahraničí při omezených finančních nákladech. Činnost zastoupení  v Jerevanu zahájí 15. května oficiálně 1. náměstek ministra zahraničí Jiří Schneider. Česká republika tak bude mít přímé diplomatické zastoupení ve všech zemích Východního partnerství.

Podpis smlouvy o společném využívání prostor v arménském Jerevanu otevírá novou kapitolu spolupráce mezi Českou republikou a Polskem v diplomatické oblasti. Je dalším důkazem vysoké úrovně politických vztahů mezi Prahou a Varšavou.

Galerie


Armenia