Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česko-polské fórum o spolupráci zbrojního průmyslu

Pod záštitou ministra obrany České republiky Alexandra Vondry a ministra obrany Polské republiky Tomasze Siemoniaka se 28. března 2012 uskutečnilo v Konferenčním centru Polského vojska ve Varšavě uskutečnilo České-polské fórum o spolupráci ve zbrojním průmyslu.

Česko-polské fórum o spolupráci ve zbrojním průmyslu bylo uspořádáno Velvyslanectvím České republiky v Polské republice, agenturou CzechTrade Polsko, Polskou průmyslovou lobby Eugeniusza Kwiatkowského a Euro-Atlantickou asociací. „Konferenci jsme uspořádali z přesvědčení a z empirického zjištění, že český a polský obranný průmysl se do značné míry doplňuje a že si ne ve všem konkurujeme“, uvedl v úvodu velvyslanec České republiky Jan Sechter.

Akci zahájil ministr národní obrany Polské republiky Tomasz Siemoniak.  Účastníci celodenní konference se poté ve třech panelech  věnovali otázkám  technologické spolupráce zbrojních průmyslů České republiky a Polska, aplikování směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/81/ES (http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:216:0076:0136:CS:PDF), možnostem výrobní spolupráce v oblasti moderní výzbroje a výstroje vojáků.  Pozornost byla zaměřena i na spolupráci v oblasti leteckého průmyslu a protivzdušné obrany.

Vice

Fotografie: Ministerstvo obrany Polské republiky