Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česko-polské hospodářské fórum

Skupina PTWP (Polské sdružení na podporu podnikání), iniciátor Evropského hospodářského kongresu v Katovicích ve spolupráci s Velvyslanectvím Polské republiky v Praze a Ministerstvem hospodářství Polské republiky pořádá 8. dubna 2013 v Praze Česko-polské hospodářské fórum. Setkání předchází V. Evropskému hospodářskému kongresu v Katovicích.

pořádaných v zemích Visegrádské skupiny. Jeho hlavním cílem je identifikovat problémy klíčového významu pro ekonomický rozvoj států našeho regionu. Fórum se bude  zabývat především otázkami, které se týkají investiční atraktivity zemí Visegrádské skupiny, dále pak energetické a klimatické politiky EU v kontextu budoucnosti a konkurenceschopnosti polské a české ekonomiky. 

Fórum má za cíl výměnu informací a konfrontaci názorů týkajících se rozsahu, překážek a perspektivy ekonomické výměny mezi oběma zeměmi. Předmětem debaty budou také široce pojaté otázky infrastruktury a dopravy v kontextu obou zemí včetně problémů týkajících se trhu přepravy zboží, evropského dopravního koridoru sever-jih a jeho významu pro hospodářský rozvoj. Nebude chybět ani společná reflexe možností spolupráce v rámci potravinářského sektoru Polska a České republiky.

Česko-polské hospodářské fórum bude meritorním úvodem a přípravou na debaty, které budou probíhat při květnovém Kongresu v Katovicích. Věříme, že jeho podoba přiměje hosty z České republiky, aby se letošního již V. Evropského hospodářského kongresu zúčastnili.

Agenda