Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česko-polské hospodářské setkání v Katovicích

Dne 1. června 2010 se v rámci II. Mezinárodního evropského hospodářského kongresu konalo Česko-polské hospodářské setkání

Ve dnech 31.5.-2.6.2010 se konal v Katovicích II. Mezinárodní evropský hospodářský kongres 2010, kterého se účastnilo téměř 3500 hostů, více než 700 účastníků panelových diskuzí, mezi kterými byli nejvyšší představitelé vlády, byznysu a vědecko/výzkumných institucí. Kongres je největší událostí svého druhu ve střední Evropě.   Obsahovou  a organizační stránku  Kongresu   zajišťoval Organizační výbor s honorárním předsedou Jerzym Buzkem, předsedou EP. Hlavními tématy Kongresu konaného pod záštitou komisaře EK José Barossa byly klíčové otázky týkající se budoucnosti Evropy a Polska: nová hospodářská situace Evropy v důsledku finanční krize. Energeticko-klimatický balíček a jeho  realizace – důsledky civilizační, ekonomické a technologické. Společná energetická politika EU a energetická bezpečnost. Inovace hospodářství – spolupráce byznysu a vědy. Výstavba moderní dopravní a telekomunikační infrastruktury. Investiční atraktivita měst a regiónů aj.

Česko-polské hospodářské setkání v Katovicích jsme nabídli Kongresu jako doprovodnou akci pro zájemce a partnery, kteří jsou aktivní v ekonomických a firemních vztazích mezi oběma zeměmi. Velvyslanectví společně s CzechTrade, s PAIiIZ (Polská agentura pro informace a zahraniční investice) a s PTWP (Polské sdružení na podporu podnikání) s Českým centrem ve Varšavě (prezentace grafik Osvalda Klappera) pozvali 1. června 2010 do prostorů Slezské kanceláře Velvyslanectví ČR v Katovicích 150 hostů, významných představitelů státní správy a samosprávy slezského vojvodství, představitelů významných českých a polských firem (např. ČEZ Polska, OHL ŽS a.s., AGRA GROUP a.s., FANS a.s., ITC a.s., ŠKODA Auto Polska, Enea, ZAK, Lotos, Elektoteplárna Chorzow, PKP PLK, Tauron Polska aj.).
Setkání zahájil velvyslanec ČR Jan Sechter společně s maršálkem vojvodství slezského. Cílem akce bylo obnovit tradici podpory ze strany diplomacie českým firmám přímo v metropoli ekonomicky nejsilnějšího polského vojvodství  Slezska.