Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česko-polské utkání basketbalových hvězd

24. února 2013 se ve vratislavské Hale století setkají týmy Mattoni NBL a Tauron Basket Ligy.

Neděle 24. února vstoupí do historie českého a polského basketbalu jako den, kdy obě nejvyšší národní soutěže mužů spojily své síly, aby společně uspořádaly All-Star Game. Ve wroclawské Hale století prosti sobě od 18 hodin stanou výběry Tauron Basket Ligy a Mattoni NBL. Kdo z nich bude lepší? Která liga si vydobude výsostnější postavení v rámci regionu? A konečně, který tým si bude moci rozdělit prémii pro vítěze ve výši 6 000 €? Na tyto hlavní otázky All-Star víkendu odpoví nedělní klání.

 Tento ojedinělý projekt dodá utkání basketbalových hvězd další nádech. Vždyť kolikrát se stalo, že by oba výběry v rámci All-Star měly tak vyhraněné fanoušky? Kromě prestiže a vítězství půjde hráčům ale především o to, aby svými kousky pobavili vás, diváky. Vy sami můžete zvolit, koho chcete na palubovce vidět. Hlasovat můžete pro základní pětky obou výběrů.

 Kromě česko-polského nádechu rivality přidá na atraktivitě také místo konání exhibičního zápasu – Hala století. Tento symbol Vratislavi, který byl nedávno nákladně rekonstruován, pojme pro potřeby basketbalového zápasu 8 000 diváků. Tribuny jsou vsazeny mezi mohutné sloupy 42 m vysoké stoleté stavby. Hala byla postavena v letech 1911 – 1913 a prošla si pohnutou historií. Kromě výstav a koncertů zde také promlouval Adolf Hitler a po válce zde byly pořádány sjezdy komunistické strany. Od roku 2006 je hala na seznamu památek UNESCO.

http://www.asg-basketball.eu/pl/about.html