Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

czeski_dzien
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Na dostihovém závodišti Služewiec bez Českého dne

Sněhová kalamita 27. a 28. října nezaskočila pouze pracovníky silniční údržby v Česku a Polsku, ale rovněž organizátory dostihů na varšavském závodišti na Služewci. Dvaceticentimetrová vrstva sněhu rozhodla o tom, že dostihy se nekonaly. A tak se nemohl uskutečnit ani Český den.

Byl to smutný pohled na prázdné tribuny i prázdné stánky, které jsme měli připraveny pro nabídku českých tradičních výrobků. Z Kladrub nad Labem, našeho nejvýznamnějšího hřebčína přijely tři páry běloušů s parádním kočárem pro přepravu oficiálních hostů na dostizích a další dva slatiňanští vraníci byli připraveni předvést svou historickou drezúru.

Všechno však bylo marné. Hodinu před zahájením byl celý program odvolán.

Chtěli bychom poděkovat za účast všem firmám, které měly zabezpečit zdárný průběh celého Českého dne. Zde jsou alespoň jejich krátké medailonky:

Státní hřebčín Kladruby nad Labem

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, s.p.o., je nejstarším velkým hřebčínem na světě. Leží v Polabské nížině nedaleko Pardubic, pro chov koní v příznivých půdních podmínkách (půdy písčité a hlinitopísčité). Koně Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, s.p.o., jsou v současné době chováni jednak v Kladrubech samotných (bělouši) a dále ve Slatiňanech (vraníci).

Pilsner Urquell

Nejznámější český pivovar, jehož název se stal synonymem pro české pivo. Více jej představovat určitě nemusíme.

Protradici o.s.

Gastronomická firma z Valtic bratří Mátéových, která se specializuje na výrobu trdelníků, které – byť původem z Maďarska – staly se již tradičními českými výrobky.

Czeska Baszta

Varšavská hospoda pod mostem Poniatowského na ulici Solec, která nabízí před 50 druhů českých piv a výtečný smažený sýr s hranolkami.

REMA Trade

Nový dovozce moravských vín se sídlem v Katovicích. Organizuje degustace a setkání příznivců kvalitního vína z České republiky.

přílohy

Prezentace 4 MB PPT (Prezentace) 14.11.2012