Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

„Člověk smíření 2010”

Prezident České křesťanské akademie prof. Mons. Tomáš Halík v převezme 15. ledna 2011 ve varšavské synagoze cenu Společnosti křesťanů a Židů udělovanou za dialog a sblížení mezi křesťany a Židy.

V sobotu 15. ledna 2011 převezme Mons. Tomáš Halík ve varšavské synagoze v bývalém varšavském ghettu čestný titul „člověk smíření” za rok 2010. Tento titul je pravidelně udělován významným zahraničním osobnostem za zásluhy o rozvoj dobrých vztahů a sblížení mezi křesťany a Židy.

Prof. Mons. Tomáš Halík při příležitosti převzetí čestného titulu vystoupí s projevem na téma „Smířená různost”. Laudatio na lauretáta přednese prof. Stanislaw Krajewski.

Slavnost předání čestného titulu „člověk smíření 2010” se uskuteční v sobotu 15. ledna 2011 v 17:00 hod. v hlavní varšavské synagoze (Varšava, ul. Twarda 6).

Prezident České křesťanské akademie Tomáš Halík navštíví Varšavu ve dnech 13.-16.1. 2011. Ve čtvrtek 13.1. uvede spolu s novinářem Adamem Michnikem na tiskové konferenci polské vydání nové knihy rozhovorů Benedikta XVI. „Světlo světa“. V pátek 14.1. dopoledne vystoupí s představiteli polských protestantů, katolíků a Židů v panelové diskusi na téma „Náboženství a demokracie“ a večer přednese na  společné konferenci  s apoštolským nunciem v Polsku arcibiskupem Migliorem přednášku „Evropa mezi křesťanstvím a laicitou“. V sobotu večer mu polská Rada křesťanů a Židů udělí na slavnostním zasedání v hlavní varšavské synagoze v bývalém varšavském ghettu čestný titul „Člověk smíření 2010“. V neděli se na závěr své návštěvy setká s varšavským arcibiskupem kardinálem Nyczem.

http://www.christnet.cz/magazin/zprava.asp?zprava=21055

http://www.halik.cz/zivotopis.php