Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Honorární konzulát České republiky ve Vratislavi

Dne 7. dubna 2010 otevřela Česká republika Honorární konzulát ve Vratislavi. Slavnostního zahájení se za českou stranu zúčastnil senátor a bývalý ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, Ministerstvo zahraničních věcí ČR bylo zastoupeno náměstkem ministra pro konzulární otázky Hynkem Kmoníčkem

Dne 7. dubna 2010 otevřela Česká republika Honorární konzulát ve Vratislavi. Slavnostního zahájení  se  za českou stranu zúčastnil senátor a bývalý ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, Ministerstvo zahraničních věcí ČR bylo zastoupeno náměstkem ministra pro konzulární otázky Hynkem Kmoníčkem.

 Vratislavský úřad se tak stal v pořadí třetím honorárním konzulátem ČR na území Polské republiky po Poznani a Czestochove. V blízké době Česká republika plánuje otevření dalšího honorárního konzulátu, tentokrát v Bydgošti v Kujavsko-pomořském vojevodství. 

Čtyři roky po uzavření Generálního konzulátu ve Vratislavi  Česká republika obnovila svoji přítomnost v regionu Dolního Slezska.  Honorárním konzulem se stal Arkadiusz Jan Ignasiak, právník, člen Programové rady Polsko-českého fóra. Opětovné zřízení českého zastoupení ve Vratislavi je plně v souladu se strategií vybudování sítě honorárních konzulátů  pokryjící postupně všechny oblasti Polska a navazující na bohatou tradici honorárních zastoupení ČR v předválečném období.

Otevření Honorárního konzulátu ve Vratislavi posílí a prohloubí již teď úzké vztahy mezi Českou republikou a Dolním Slezskem. Svojí činností bude podporovat vzájemnou spolupráci mezi oběmi zeměmi, kulturní, obchodní a podnikatelské aktivity v regionu se speciálním zaměřením na spolupráci Dolního Slezska a našich sousedních krajů, především Královohradeckého, Libereckého, Pardubického a Olomouckého. Zároveň bude nápomocen občanům ČR, pokud by se ocitli v nouzi.

Kontaktní údaje:

Honorární konzultát České republiky
Buska 5a
53-326 Vratislav
Polská republika

Honorární konzul: Arkadiusz Jan Ignasiak

Telefon: 0048/717987610
Fax: 0048/717987614
Úřední hodiny: úterý 10 – 15 hod.