Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Jak se zapojit do projektů EU?

Dne 30. listopadu 2012 Ministerstvo zahraničních věcí ČR zorganizovalo seminář pro české firmy a neziskové organizace, které se chtějí zapojit do projektů EU ve východní Evropě a jižním Středomoří. Jedním z výstupů z této akce je i praktická příručka k programům a výběrovým řízením Evropské unie, kterou MZV ČR připravilo i pro další české subjekty zajímající se o tuto problematiku.

Příručka má sloužit jako praktický průvodce programy a projekty EU v zemích sousedství EU, do kterých je možno se zapojit. Podrobněji také popisuje, jak vznikají projekty v EU a jakými pravidly je třeba se řídit při výběrových řízeních EU. Obsahuje mnoho užitečných informací a praktických rad, jak se na tendery a grantové výzvy EU nejlépe připravit, kterých častých chyb se vyvarovat nebo jak se obrátit na MZV ČR či zastupitelské úřady a čím mohou být českým firmám a neziskovým organizacím v tomto procesu nápomocné.

Příručka je ke stažení na http://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/udalosti_a_temata/seminar_pro_ceske_firmy_a_neziskove.html