Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
hranice
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Každou sobotu

(Archivní článek, platnost skončena 14.11.2013.)

v 9:45 na programu ČT 2 můžete sledovat reportaže z česko-polského pohraničí. Nový společný pořad TS Ostrava a Televize Vratislav (TVP Wrocław) „Hranice bez hranic – Bez granic” volně navazuje na v dubnu ukončený úspěšný projekt „Hranice dokořán – rozmówki polsko-czeskie”.

Společný projekt České televize, Televizního studia Ostrava a TVP Wroclaw „Hranice bez hranic – Bez granic“ vychází z vynikajících zkušeností z předchozího společného projektu, který byl úspěšně ukončen v dubnu tohoto roku. Také tento nový projekt reflektuje společnou česko-polskou hranici po celé její délce. Jeho hlavním cílem je prohloubení dosavadní úspěšné spolupráce obou veřejnoprávních médií, a to spoluprací na vytvoření pořadu náročném televizním formátu, jakým je cestopisný dokument. V rámci projektu byl vytvořen společný tým, v jehož čele stojí osvědčené manažerky projektů Xenie Kaduchová a Katarzyna Kozlowska-Domańska a ekonomka ing. Milena Sladká. Dramaturgické a režijní vedení převzala na polské straně opět Kinga Woloszyn-Świerk, autorkou scénářů je Paula Jakobowska, za Českou televizi se dramaturgie ujal Josef Albrecht, režií byl pověřen Marcel Petrov. Tento tým je zárukou kvalitního vedení projektu a zpracování jeho výstupů, kterými jsou pořad s názvem Hranice bez hranic – Przez granice a speciální, interaktivní dvojjazyčná webová stránka http://www.hranicebezhranic.cz/

Smyslem a cílem projektu však není pouze společná výroba audiovizuálního díla, ale především vzájemná spolupráce, inspirace a motivace, která, jak se domníváme, povede k vysokému profesionálnímu i lidskému porozumění napříč oběma zeměmi.

Celkové náklady projetu „Hranice bez hranic – Bez granic“ přesáhnou 311 000,- euro, přičemž Evropská unie spolufinancuje 85 % vynaložených nákladů. Projekt byl ukončen 31. 3. 2013.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10394012509-hranice-bez-hranic/6236-projekt/

http://www.hranicebezhranic.cz/