Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Konference o protipovodňových zkušenostech

„Ochrana měst a objektů před povodněmi - od analýzy k realizaci elementů protipovodňové ochrany“ je název konference o protipovodňových zkušenostech a řešeních pro polská města, která se uskutečnila 22. listopadu 2010 v Katovicích

Na organizaci konference s protipovodňovou tématikou v Katovicích spolupracovaly Velvyslanectví ČR v Polsku,  varšavská kancelář CzechTradu a  Slezský vojevodský úřad. Konference navázala na dosavadní dobrou spolupráci v monitoringu a předávání dat v povodí Odry a mezi ČR a Polskem a uskutečnila se v atmosféře živé paměti na  nedávnou významnou pomoc Hasičského záchranného sboru ČR ve  městech na Odře a Visle při letošních povodních.

Seminář a prezentaci českých firem zahájili úvodním slovem v historickém sále slezského sněmu  vojevoda Zygmunt Łukaszczyk a velvyslanec České republiky v Polsku Jan Sechter. Semináře se dále zúčastnili představitelé regionální exekutivy, zástupci povodněmi postihovaných měst a obcí, vodohospodářské úřady, krizové štáby, experti a firmy působící na Slezsku v tomto odvětví. Na ilustrativním modelu a řešení pro Prahu představili zástupci konsorcia firem DHI a.s., Eko-Systém, s.r.o., Pöyry Environment a.s. a Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s. technické řešení a celkový systém protipovodňové ochrany hlavního města ČR.

Semináře s podobnou strukturou na téma preventivních a komplexních protipovodňových řešení na základě českých zkušeností připravuje ZÚ Varšava a kancelář CzechTradu i pro další města.

Úvodní slovo velvyslance ČR v Polské republice Jana Sechtera

Prezentace českých firem

Více na: http://www.katowice.uw.gov.pl/urzad/aktualnosci_urzedu/st:1/idn:3877.html

 

přílohy

projev_vv__cj.doc 23 KB DOC (Word dokument) 24.8.2011

WEB_Prezentace_ochrona_przeciwpowodziowa_PL.pdf 2 MB PDF (Acrobat dokument) 24.8.2011

Galerie