Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Letní škola Visegrádských zemí

Již od roku 2002 probíhá pravidelně na počátků léta v polském Krakově unikátní setkání studentů z České republiky, Polska, Maďarska, Slovenska a Ukrajiny.

Již od roku 2002 probíhá pravidelně na počátků léta v polském Krakově unikátní setkání studentů z České republiky, Polska, Maďarska, Slovenska a Ukrajiny. Program letní školy  připravuje asociace Villa Decius ve spolupráci s partnery v dalších zemích. Čtrnáctidenní program se skládá z přednášek věnujících se aktuálním společenským, politickým a ekonomickým otázkám středoevropského prostoru. Součástí jsou tzv. soft-skills workshopy a kulturní program.

Letní školy Visegrádu se mohou zúčastnit studenti vysokých škol, absolventi, mladí lidé z České republiky, Polska, Maďarska, Slovenska, Ukrajiny a dalších středoevropských zemí.

9. ročník Letní školy Visegrádských zemí se uskuteční v období od 4. do 17. července 2010 v Krakově.

Oficiálním jazykem programu je angličtina

Podmínky k účasti, přihlášku a podrobné  informace o  Letní škole Visegrádských zemí jsou k nalezení na webové stránce sdružení Villa Decius, hlavního organizátora projektu (www.villa.org.pl). Termín podání přihlášek je do 31. března 2010.

Z české strany je partnerem projektu Asociace pro mezinárodní otázky (www.amo.cz). Koordinátorem výběrového řízení pro české uchazeče je Vít Dostál (vit.dostal@amo.cz).