Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Lidice 2013

Památník Lidice zve k účasti na 41. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2013 - jedné z největších a nejstarších výtvarných výstav pro děti ve věku 4 - 16 let v Evropě i ve světě.

Na rok 2013 připadá 10. výročí celosvětově platné smlouvy sloužící k ochraně lidového umění, řemesel, obřadů i tradičních lidových znalostí – Úmluvy o zachování nemateriálního kulturního dědictví. V rámci výročí vzniku této mimořádné smlouvy navrhlo UNESCO zasvětit 41. ročník výstavy tématu:

TRADICE A DĚDICTVÍ LIDU MOJÍ ZEMĚ

Podtémata, kde se můžete inspirovat jsou:

·                     tradiční oděv v mé zemi

·                     jaké krásné věci vytvářejí řemeslníci v mé zemi

·                     vesničané tančí

·                     venkovská svatba

·                     o čem jsou lidové pověsti v mé zemi

·                     lidové zvyky, obřady a tradice v průběhu roku

Uzávěrka ročníku je 15. 3. 2012 (razítko na zásilce). Nejlepší výtvarná díla vybraná odbornou porotou a oceněná medailí nebo čestným uznáním budou vystavena od 29. 5. – 31. 10. 2013 v Lidické galerii v Lidicích. Medailisté budou pozváni 29. 5. 2013 na vernisáž výstavy do Lidic k osobnímu převzetí medaile Lidická růže. Vybrané práce budou zasílány také na putovní výstavy v České republice a v zahraničí.

Práce zasílejte na adresu: 41. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2013 , Památník Lidice, Lidická galerie, Tokajická 152, 273 54 Lidice       

Kompletní informace o podmínkách účasti v soutěží i další informace o výstavě naleznete zde: http://www.mdvv-lidice.cz.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice je pořádána k uctění památky zavražděných dětí z české obce Lidice německými nacisty v roce 1942. Této výstavy, která je známá u nás i na celém světě, se každoročně účastní děti z několika desítek zemí všech světadílů.