Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Maršálek Senátu Bogdan Borusewicz v České republice

Ve dnech 21. – 22. června 2011 uskutečnil na pozvání předsedy Senátu Milana Štěcha oficiální návštěvu České republiky maršálek polského Senátu Bogdan Borusewicz.

Návštěva maršálka polského Senátu Borusewicze se uskutečnila v předvečer zahájení polského předsednictví v Radě EU a převzetí českého předsednictví ve Visegrádské skupině.  Úvodní část návštěvy maršálka Borusewicze tvořilo jednání s českým protějškem Milanem Štěchem, na které navazovalo setkání se členy Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu a Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR. Hlavními tématy diskuse bylo nadcházející předsednictví Polska v Radě EU a jeho priority, jaderná energetika, rozpočet EU, problémy eurozóny a parlamentní kontrola Společné zahraniční a bezpečnostní politiky.

V průběhu své dvoudenní návštěvy maršálek Borusewicz dále jednal s předsedou vlády Petrem Nečasem, předsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu  Miroslavou Němcovou a 1. místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí Karlem Schwarzenbergem.

V rámci svého programu se maršálek Bohdan Borusewicz setkal v prostorách Velvyslanectví Polské republiky v Praze s polskou menšinou v žijící v České republice. Po položení kytice k Hrobu neznámého vojína  absolvoval prohlídku  Národního památníku na Vítkově navštívil  výstavu Křižovatky české a československé státnosti.

Na červnovou návštěvu předsedy horní komory polského parlamentu bude navazovat červencový příjezd polského premiéra Donalda Tuska do České republiky