česky  english  polski

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

„Naděje na EURO“

Ve dnech 24. – 25. září 2011 se ve Varšavě uskutečnilo Mezinárodní mistrovství Polska ve fotbale dětí z dětských domovů „Naděje na EURO“ . Českou republiku reprezentovalo družstvo z Dolních Počernic.

Fotbalový turnaj je pokračováním Celopolského mistrovství dětí z dětských domovů, kterého se v minulém roce zúčastnilo téměř 400 dětí z 25 dětských domovů v Polsku. V tomto roce o pohár „Naděje na EURO“ bojovalo 32 družstev dívek i chlapců z polských i zahraničních dětských domovů rozdělené do 8 skupin. Spolu s družstvem z dětského domova v Dolních Počernicích, které reprezentuje v soutěži Českou republiku,  do Varšavy přijely týmy z Francie, Ruska, Slovenska a Ukrajiny.

Český tým obsadil na Mezinárodních mistrovstvích Polska ve fotbale dětí z dětským domovů  vynikající čtvrté místo a Marek Vytlačil byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Mezinárodní rozměr soutěže inspiroval český tým a tak na příští rok Dětský domov v Dolních Počernicích připravuje účast družstev z Polska, Ukrajiny a Ruska na fotbalovém turnaji Dětský domov Cup 2012 (www.ddcup.cz).

Čestný patronát nad Mezinárodním mistrovstvím Polska ve fotbale dětí z dětských domovů „Naděje na EURO“ převzal velvyslanec České republiky ve Varšavě Jan Sechter.

Fotografie: Dominik Žbánek a Petr Gargulák

Na uvodním snímku je družstvo České republiky s trenérem Petrem Gargulákem

Druhý snímek: Vyhodnocení nejlepších hráčů.Marek Vytlačil (na snímku v červené mikině) byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Třetí snímek: Český tým v zápase s Polskem.