Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mezinárodní výtvarná soutěž

V roce 2013 si Polsko připomene 150. výročí Lednového povstání. V rámci oslav výročí této významné události pořádá polský Nezávislý odborový svaz „Solidarita“ ve spolupráci se Soukromou všeobecně-vzdělávací školou výtvarných umění ve Wloclawku mezinárodní výtvarnou soutěž „Lednové povstání 1863 a jeho hrdinové“.

Statut a pravidla mezinárodní výtvarné výstavy

„Lednové povstání 1863 a jeho hrdinové“ (Powstanie Styczniowe i jego bohaterowie)

 Čestný patronát: Piotr Duda – předseda Státní komise Nezávislého odborového svazu „Solidarita“

 Organizátoři:

Státní sekce osvěty a výchovy Nezávislého odborového svazu „Solidarita“

Soukromá všeobecně-vzdělávací škola výtvarných umění ve Wloclawku

 Cíl soutěže

Připomenutí 150. výročí Lednového povstání a rozšíření povědomí o této národní  vzpouře prostřednictvím výtvarného poselství z oblasti malířských i grafických technik.

Lednové povstání bylo vykoupeno krví a utrpěním desítek tisíců Poláků  stejně jako příslušníků jiných národů,  Francouzů, Italů, Angličanů, Maďarů, Litevců, Slováků, Rusů a Čechů.

Organizátoři věnují soutěž hrdinům tohoto povstání – pod názvem Chvála vítězům.

Podmínky účasti:

Do soutěže se mohou zapojit žáci ve dvou věkových skupinách:

-          12 - 15 let

-          16 - 20 let

Žáci  mohou své práce zasílat individuálně nebo prostřednictvím školy (max. 2 práce od jednoho účastníka) ve formátu o rozměrech ne větších než 50 x 70 cm.

Podrobné informace o podmínkách soutěže poskytuje komisař soutěže Wojciech Jaranowski, tel.: +48 603 090 888, email: waran@wp.pl a tajemník Jaroslav Umiński, email: possp@possp.pl

Práce zaslané do soutěže se stávají vlastnictvím organizátorů a nebudou vráceny autorům. Zapojením do soutěže vyjadřují autoři souhlas s bezplatným využitím zaslaných prací ve vydavatelstvích za účelem upevňování povědomí o povstání a propagování idejí soutěže.

  Ceny:

Vyhodnocení soutěžních prací a udělení cen provádí komise jmenována organizátory. Autorům nejlepších prací budou uděleny věcné ceny a diplomy v obou věkových kategoriích  v malbě a grafice.

Závěrečné informace

Soutěžní práce doplněné potřebnými údaji je možné do 30. června 2013 zasílat na adresu Soukromé všeobecně-vzdělávací školy výtvarných umění: Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pieknych w Włocławku, ul. Zapiecek 4, 87-800 Włocławek, Polska. Vyhodnocení soutěže bude zveřejněno na internetové stránce www.solidarnosc.org.pl/oswiata a www.possp.pl v rubrice Povstání 1863 (Powstanie 1863) do 31. července 2013. Slavnostní zahájení výstavy soutěžních prací Mezinárodní výtvarné soutěže „Lednové povstání 1863 a jeho hrdinové“ a předání cen se uskuteční v září 2013. Informace o přesném datu konání bude zaslána autorům odměněných prací poštou i emailem.

http://www.solidarnosc.org.pl/oswiata/index.php/aktualnoci/1426-midzynarodowy-konkurs-plastyczny-powstanie-styczniowe-1863-i-jego-bohaterowie.html

přílohy

Přihláška 31 KB DOC (Word dokument) 3.4.2013

Pravidla soutěže 39 KB DOC (Word dokument) 3.4.2013