Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Nový honorární konzulát České republiky v Bydhošti

Ministr zahraničních věcí České republiky Jan Kohout společně s ministrem zahraničí Polska Radoslawem Sikorskym slavnostně otevřeli 21. května 2010 nový honorární konzulát České republiky se sídlem v Bydhošti s působností pro Kujavsko-Pomořanské vojevodství

Ministr zahraničních věcí České republiky Jan Kohout společně s ministrem zahraničí Polska Radoslawem Sikorskym slavnostně otevřeli 21. května 2010 nový honorární konzulát České republiky se sídlem v Bydhošti s působností pro Kujavsko-Pomořanské vojevodství. Honorárním konzulem se stal Dariusz Piotr Zimny.

Honorární konzulát v Bydhošti je  v pořadí již čtvrtým honorárním konzulátem ČR na území Polské republiky.  ČR před nedávnem otevřela honorární zastoupení ve Vratislavi a Czenstochove;  nejdéle působícím honorárním konzulátem ČR v Polsku je HK v Poznani. Otevřením honorárního konzulátu v Bydhošti Velvyslanectví  České republiky naplňuje svoji strategii vytvořit v Polsku aktivní síť honorárních úřadů a navazuje tak na bohatou tradici honorárních zastoupení ČR z předválečného období.

Honorární konzulát se sídlem v Bydhošti bude styčným místem pro podnikatelské a kulturní prostředí, jeho úkolem bude podporovat ekonomické a kulturní vztahy mezi Kujavsko-Pomořanským vojevodstvím a Českou republikou. Vstup obou našich zemí do Schengenu nevyřešil s konečnou platností potřebu účinně propojovat a napomáhat iniciativám, firmám, investorům i kultuře. Diplomacie jako veřejná služba musí být dosažitelná i mimo hlavního města Varšavy jako sídla velvyslanectví, ale i ve významných centrech Polska.

K slavnostnímu zahájení v prostorách radnice města Bydhošť  byli pozváni zástupci města, představitelé státní i místní správy, justice, obou ministerstev zahraničí.  Zahájení předcházela  tisková konference velvyslance České republiky v Polsku  J. Sechtera a nově  jmenovaného honorárního konzula D. Zimného.

Kontaktní údaje:

Honorární konzulát Bydhošť
Konsulat Honorowy Republiki Czeskiej Bydgoszcz
ul. Długa 27
85-034 Bydhošť
Tel. a fax: + 48 52 331 7425
Email: bydgoszcz@honorary.mzv.cz

Honorární konzul:  Dariusz Piotr Zimny

Úřední hodiny: úterý 10:00 – 15:00

Projev ministra zahraničních věcí ČR Jana Kohouta

přílohy

projev_kohout_bydgoszcz.doc 36 KB DOC (Word dokument) 24.8.2011

Galerie