Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

rondo
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstí Václava Havla ve Vratislavi

Od 17. října 2012 nese náměstí kolem okruhu na křižovatce ulic Kruczej, Wielkej i Gwiazdzistej ve Vratislavi jméno bývalého prezidenta České republiky Václava Havla, od roku 2001 čestného občana města Vratislava. Slavnost, při níž vratislavské náměstí dostalo jméno loni zesnulého exprezidenta zahájili v pravé poledne primátor města Vratislav Rafal Dutkiewicz a velvyslanec České republiky v Polsku Jan Sechter.

Přejmenování okruhu je iniciativou honorárního konzula České republiky ve Vratislavi Arkadiusza Ignasiaka a Juliana Golaka  - představitele Nadace  Polsko-Česko-Slovenská Solidarita.

Návrh na pojmenování náměstí byl zdůvodněn tím, že „poselství Václava Havla je výrazně viditelné právě ve Vratislavi – ve městě, jehož staletá historie je provázána s dějinami jak  polskými, tak českými –  a tvoří živé svědectví prolínání se různých kultur a tradic.“ 

Při rozhodování o pojmenování okruhu jménem Václava Havla bylo odstoupeno od zásady, podle níž je možné uctít významnou osobu tímto způsobem nejdříve pět let po jejím skonu.

Fotografie: Úřad města Vratislav

http://www.wroclaw.pl/rondo_vaclava_havla.dhtml

přílohy

Zaproszenie na otwarcie ronda V. Havla 121 KB PDF (Acrobat dokument) 16.10.2012