Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

prezident
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Návštěva prezidenta Václava Klause ve Vratislavi

Prezident České republiky Václav Klaus navštívil ve dnech 12. – 13. prosince 2011 na pozvání primátora Rafala Dutkiewicza město Vratislav. Během pobytu v dolnoslezské metropoli se setkal s představiteli města, vojvodství, církve, akademické obce a občany Vratislavi. Na půdě Vratislavské univerzity prezident představil polské vydání své knihy „Kde začíná zítřek“ a následně v diskuzi odpovídal na položené dotazy. V kostele sv. Stanislava, sv. Doroty a sv. Václava položil kytici květů u památní tabule událostí, které předcházely vyhlášení výjimečného stavu v Polsku. Tramvají značky Škoda dojel až na nový vratislavský fotbalový stadion, mimo jiné dějiště prvních zápasů české fotbalové reprezentace na EURO 2012.

Výběr z programu návštěvy:

Pondělí 12. prosince 2011

13:30 - setkání představiteli Vratislavské univerzity

14:00 - prezentace polského vydání knížky „Kde začíná zítřek“ a  diskuse se studenty

(Auditorium Academicum, Aula Leopoldina)

V této bilanční knize se prezident republiky ohlíží za posledními dvěma desetiletími vývoje naší společnosti a podrobuje důkladné analýze průběh ekonomické a politické transformace Československa, resp. České republiky od pádu komunismu v roce 1989 po současnost.

Vydavatel: Ossolineum, Wrocław, Rok vydání: 2011, Počet stran: 213 stran
ISBN: 978-83-04-05055-6

16:00 - autogramiáda – podpisování knížky

16:30 - prohlídka Ossolineum

17:00 - prohlídka města Vratislav

Úterý 13. prosince 2011

08:40 - projížďka městem tramvají Škoda na vratislavský fotbalový stadion

11:00 - setkání s občany města Vratislav v kostele sv. Stanislava, sv. Doroty a sv. Václava a položení květů u památní tabule událostí, které předcházely vyhlášení výjimečného stavu v Polsku (30. výročí).

Galerie


Zdjęcia z wizyty prezydenta we Wrocławiu