Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

szkola
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Návštěva studentů střední odborné školy AHOL Ostrava

Dne 8. dubna navštívila Varšavu na pozvání našeho zastupitelského úřadu skupina studentů SOŠ AHOL Ostrava, obor Diplomatické služby.

Studenty přivítal velvyslanec Jakub Karfík, který během půlhodinové besedy poutavě popsal činnost velvyslanectví včetně zajímavostí a osobních zážitků z oblasti diplomacie. Rovněž žáky povzbudil  ve studiu cizích jazyků, které jsou nezbytnou součástí práce diplomata, a seznámil je s nutností umět řešit konflikty diplomatickou cestou jednáním  u kulatého stolu. V pokračující diskusi pracovníci úřadu představili činnost úřadu při prosazování hlavních funkcí a úkolů diplomacie ve směru k Polsku, poukázali na propojení všech součástí diplomatických aktivit a podali informaci o náplni práce konzulárního úseku velvyslanectví.

Poté se studenti vydali na prohlídku dolní komory polského parlamentu – Sejmu, kterou zorganizovala a žáky rovněž doprovázela paní poslankyně Monika Wielichowska, předsedkyně polsko-české parlamentární skupiny. Výjimečným zážitkem bylo pro studenty také přijetí a kratičká beseda s místopředsedou polského Sejmu, panem vicemaršálkem Jerzy Wenderlichem.

Doufáme, že návštěva velvyslanectví a polského parlamentu přinesla studentům velké množství zážitků a zejména impulzů pro jejich další studium.