Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Smlouva mezi ČR a PR o zamezení dvojímu zdanění

Pod záštitou velvyslance České republiky v Polsku se dne 21. března 2012 uskutečnila tisková konference společnosti Accace na téma nové Smlouvy mezi Českou republikou a Polskou republikou o zamezení dvojímu zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu, věnována změnám, které tato smlouva přináší pro podniky i daňovou správu.

„Nová“ Smlouva mezi Českou republikou a Polskou republikou o zamezení dvojímu zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu byla podepsána 13. září 2011  ve Varšavě.

Následně byly v obou státech zahájeny všechny nezbytné legislativní kroky vedoucí k ratifikaci smlouvy a k jejímu vstupu v platnost. Během února 2012 proběhlo v polskem Sejmu projednávání zákona a na zasedání 2. března 2012 Sejm vyslovil s ratifikací souhlas. O zákonu bude nyní hlasovat Senát. Lze předpokládat, že smlouva vstoupí v platnost v průběhu roku 2012 a v praxi se začne provádět od 1. ledna 2013.

Ustanovení Smlouvy mezi vládou České republiky a vládou Polské republiky o zamezení dvojího zdanění v oboru daní z příjmu a z majetku, která byla podepsána ve Varšavě dne 24. června 1993, přestanou být v platnosti a přestanou se provádět dnem, kterým se začne provádět tato nová smlouva.

Projev velvyslance

přílohy

projev_velvyslance___21._3.doc 22 KB DOC (Word dokument) 30.3.2012