Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

„Hranice dokořán – Rozmówki polsko-czeskie“

„Hranice dokořán – Rozmówki polsko-czeskie“ je nový pořad polské televize TVP a České televize.

Pořad je založen na principu „Polsko očima Čechů, Česká republika očima Poláků“. Každý díl bude věnován jinému tématu. Do roku 2012 by mělo vzniknout celkem 78 dílů tohoto pořadu.

„Hranice dokořán – Rozmówki polsko-czeskie“ se bude vysílat v obou zemích. V Polsku na kanálu TVP Vratislav každou neděli v 17:00 hod (repríza pak ve středu v 18:00 hod). Pořad bude také vysílán regionálními studii v Opoli a Krakově. V České republice pořad poběží na zpravodajském kanálu ČT 24, který je dostupný i přes satelit, každou neděli v 11:00 hod.

Vysílání prvního dílu se uskuteční v neděli 26. září 2010 na TVP Vratislav a ČT 24.

Odvysílané příspěvky budou dostupné ve videoarchivu na webových stránkách vytvořených speciálně pro tento pořad: www.rozmowki-polsko-czeskie.pl

Tvůrci pořadu jsou Kinga Wołoszyn-Świerk z TVP Vratislav a Šárka Bednářová a Petr Šiška z ČT Ostrava. Hostiteli pořadu jsou dvě polsko-české moderátorské dvojice: Natalia Grosiak a Petr Šiška, Gabriela Lefenda a Pavel Gołębski. Hudbu složil Jaromír Nohavica.

Nový česko-polský pořad může být realizován díky spolufinancování z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj „Překračujeme hranice“ a Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007-2013.