Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Polsko-české rozhovory o životním prostředí

Ministr životního prostředí České republiky Tomáš Chalupa se 6. 2. 2012 ve Varšavě sešel s ministrem životního prostředí Polské republiky Martinem Korolcem a náměstkyní ministra hospodářství a zároveň zmocněnkyní vlády pro otázky jaderné energetiky Hannou Trojanowskou.

Na programu jednodenního setkání ministrů životního prostředí byly otázky kvality ovzduší v česko - polském pohraničí, problematika posuzování vlivů na životní prostředí a agenda týkající se Evropské unie. Velká pozornost byla věnována tématům spojených s ochranou ovzduší v kontextu činnosti polsko-české pracovní skupiny pro kvalitu ovzduší v pohraničních oblastech. Jedná se především o další snižování úrovně jeho znečistění cestou zvyšování účinnosti realizace dohodnutých nástrojů ke zlepšení kvality ovzduší, zintenzivnění výměny informací i vzájemnou podporu ministrů životního prostředí obou zemí s cílem efektivnějšího využívání finančních prostředků z programů EU.  Dalším tématem rozhovorů byly plánované investice po obou stranách hranice,  jejich vliv a dopad na životní prostředí (např. stavba vodní nádrže Nové Heřminovy, která má být součástí protipovodňových opatření na horním toku řeky Opavy, další regulace řeky Opavy atd).

Předmětem rozhovoru s náměstkyní ministra hospodářství a zmocněnkyní vlády Hannou Trojanowskou byl především rozvoj jaderné energetiky ve střední Evropě.