Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Polsko – partnerská země

Polsko přijalo pozvání Veletrhů Brno a. s. a stává se tak partnerskou zemí 53. Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se bude konat ve dnech 3. – 7. října 2011 v Brně.

15. března 2011 se v prostorách českého velvyslanectví ve Varšavě uskutečnila prezentace Veletrhů Brno a.s. (BVV) spojená s tiskovou konferencí. Přítomni byli novináři z odborného tisku, představitelé příslušných asociací a odborných komor a zástupci ministerstva hospodářství Polské republiky. Prezentaci komentovali a na dotazy novinářů odpovídali Jiří Kuliš, generální ředitel BVV a  Jaroslav Krykwiński, zástupce BVV v Polsku.

x    x     x

Od roku 2008 pořadatelé Mezinárodního strojírenského veletrhu zviditelňují vždy jednu zahraniční zemi, která se stává oficiálním partnerem ročníku. Při této příležitosti probíhá řada doprovodných akcí a vystavovatelé z dané země mohou profitovat ze zvýšené publicity a pozornosti, které se jim v průběhu veletrhu dostává. V roce 2008 se první partnerskou zemí stalo Německo, o rok později následovalo Slovensko a loni Rakousko. Koncept se ukázal jako úspěšný a přinesl i očekávaný efekt pro zahraniční vystavovatele z těchto zemí, proto letos pokračuje projektem Polsko – partnerská země MSV 2011. Oficiální expozice polských firem v pavilonu V bude zaměřena na průmyslový design. Při této příležitosti se uskuteční Česko – polské hospodářské fórum a další doprovodné akce. Polsko je významným obchodním partnerem České republiky, na Mezinárodním strojírenském veletrhu se každoročně prezentují téměř desítky polských firem a nabídku veletrhu si přijíždí prohlédnout bezmála pět set polských odborných návštěvníků.

Více o BVV:

www.bvv.cz

www.targi.brno.pl