Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Prezident Polské republiky s manželkou v ČR

Ve dnech 21. – 22. února 2011 vykonal prezident Polské republiky Bronislaw Komorowski s manželkou oficiální návštěvu České republiky

Oficiální návštěva polského prezidentského páru se uskutečnila na pozvání prezidenta České republiky Václava Klause. Mimo rozhovorů se svým protějškem na Pražském hradě  vedl polský prezident Bronislav Komorowski jednání s premiérem Petrem Nečasem. V průběhu návštěvy se sešel nejvyššími ústavními činiteli, s předsedkyní Poslanecké sněmovny Miroslavou Němcovou a předsedou Senátu Milanem Štychem. Setkal se rovněž s pražským primátorem Bohuslavem Svobodou, pražským arcibiskupem Dominikem Dukou  a bývalým prezidentem Václavem Havlem.

Součástí návštěvy bylo přijetí představitelů polské menšiny v České republice. Prezident Komorowski navštívil též Litvínov, kde se setkal se zástupci firmy Unipetrol.

Návštěvu České republiky polský prezidentský pár zakončil účastí na večerním koncertu z cyklu Jazz na Hradě ve Španělském sále Pražského hradu, kde vystoupila polská zpěvačka Aga Zaryan.

Jednalo se již o třetí setkání prezidentů Bronislawa Komorowského a Václava Klause od nástupu polského prezidenta do funkce. Český prezident se spolu se svým polským protějškem sešel naposled v rámci summitu Visegrádské skupiny v Karlových Varech v listopadu roku 2010. K jejich prvnímu setkání došlo na vrcholu nejvyšší české hory Sněžky v srpnu 2010.

Projev prezidenta ČR Václava Klause při slavnostní večeři na počest prezidenta PL Bronisława Komorowského a paní Anny Komorovské

přílohy

projev_klaus1.doc 29 KB DOC (Word dokument) 24.8.2011

Galerie


zdroj: www.prezydent.pl