Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Visegrádská skupina k situaci na Ukrajině

Země Visegrádské skupiny – Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko – vyjadřují své znepokojení nad posledním vývojem situace na Ukrajině po rozhodnutí okresního soudu v Pechersku a následném zatčení Julije Tymošenkové

Země Visegrádské skupiny – Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko – vyjadřují své znepokojení nad posledním vývojem situace na Ukrajině po rozhodnutí okresního soudu v Pechersku a následném zatčení Julije Tymošenkové. Země Visegrádské skupiny považují rozhodnutí  vzhledem k obviněním z porušování procesních pravidel a zdržování soudního řízení za nepřiměřené. Země V4 jsou přesvědčeny, že právo na spravedlivý, transparentní a nezávislý soudní proces přísluší všem ukrajinským občanům. Vyloučení politických zásahů do soudních řízení je jedním z klíčových kritérií úrovně právního státu na  Ukrajině.

Země Visegrádské skupiny coby aktivní obhájci evropských integračních ambicí Ukrajiny vyjadřují naději, že ukrajinské orgány budou schopny potvrdit tyto ambice tím, že na Ukrajině bude zajištěno řádné fungování právního státu, spravedlivý soudní proces a vysoké standardy demokracie.