Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

visegrad_summer_school
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

12. ročník Visegrádské letní školy

Od 30. června do 13. července se v Krakově bude konat již 12. ročník Visegrádské letní školy. Uzavírka přihlášek pro všechny zájemce ze zemí střední a východní Evropy je 31. března.

Letní Visegrádská škola  je jedním z nejvýraznějších projektů spolupráce mezi Českem, Maďarskem, Polskem a Slovenskem v rámci V4. Od roku 2002 se studenti nejen z těchto čtyř zemí, ale i sousedících států střední a jihovýchodní Evropy, každoročně setkávají v krásném prostředí polského Krakova, aby diskutovali aktuální politická, ekonomická, společenské a kulturní témata, která se týkají Visegrádské spolupráce, oblasti střední a východní Evropy či Evropské unie jako celku.

 Program je připravován sdružením Villa Decius ve spolupráci s Centrem pre výzkum etnicity a kultúry, Cracovia Expressz Foundation a organizací EvroRegion Ukraina.  Česká Asociace pro mezinárodní otázky patří mezi zakládající organizace projektu. Letní školu podporuje International Visegrad Fund.

 Čtrnáctidenní program letní školy  se skládá z tématických přednášek, panelových diskusí a jednorázových i programově navazujících workshopů. Na to navazuje bohatý kulturní program zahrnující výlety a exkurze nejen po samotném Krakově, ale i různých zajímavostech a kulturních památkách Malopolského vojvodství.

Více informací najdete na www.visegradsummerschool.org