Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Visegrádská letní škola 2012

2. července 2012 byl v Krakově slavnostně zahájen již 11. ročník Visegrádské letní školy.

Letní Visegrádská škola  je jedním z nejvýraznějších projektů spolupráce mezi Českem, Maďarskem, Polskem a Slovenskem v rámci V4. Od roku 2002 se studenti nejen z těchto čtyř zemí, ale i sousedících států střední a jihovýchodní Evropy, každoročně setkávají v krásném prostředí polského Krakova, aby diskutovali aktuální politická, ekonomická, společenské a kulturní témata, která se týkají Visegrádské spolupráce, oblasti střední a východní Evropy či Evropské unie jako celku.

 Program je připravován sdružením Villa Decius ve spolupráci s Centrem pre výzkum etnicity a kultúry, Cracovia Expressz Foundation a organizací EvroRegion Ukraina.  Česká Asociace pro mezinárodní otázky patří mezi zakládající organizace projektu. Letní školu podporuje International Visegrad Fund.

 Čtrnáctidenní program letní školy  se skládá z tématických přednášek, panelových diskusí a jednorázových i programově navazujících workshopů. Na to navazuje bohatý kulturní program zahrnující výlety a exkurze nejen po samotném Krakově, ale i různých zajímavostech a kulturních památkách Malopolského vojvodství. Z České republiky v tomto roce v Krakově mj.  vystoupí Martin Ehl, Michal Kořán,  Luděk Niedermayer.

11. ročník Visegrádské letní školy zahájil svým vzpomínkovým vystoupením věnovaném prezidentu České republiky Václav Havlovi  poradce prezidenta Polské republiky Jan Lityński.

Více

Galerie


Visegrad Summer School 2012