Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Výstava „Odkaz s lidskou tváří“

České centrum kultury ve Varšavě spolu s Polským Institutem kultury v Praze připravilo ve spolupráci s českými historiky a městem Wrocław fotografickou výstavu „Odkaz s lidskou tváří“ instalovanou při příležitosti 20. výročí pádu železné opony v Praze, Vratislavi a Varšavě.

České centrum kultury ve Varšavě spolu s Polským Institutem kultury v Praze připravilo ve spolupráci s českými historiky (například Pavlem Blažkem) a Městem Wrocław fotografickou výstavu „Odkaz s lidskou tváří“ instalovanou při příležitosti 20. výročí pádu železné opony v Praze, Vratislavi a Varšavě. Výstava dokumentárních fotografií a lidských příběhů disidentů, členů KSS-KORu a Charty 77 „Odkaz s lidskou tváří“ bude prezentována nejprve v Polském institutu v Praze, a poté bude převezena do Polska (Wrocław, Varšava).


čas konání: 5.11.2009 - 22.11.2009
místo konání:   Vratislav, náměstí
hlavní organizátor:   České centrum
spoluorganizátor:   Polský institut v Praze, Město Wroclaw

 

Na 30 panelech rozměru A1 této výstavy budou zveřejněny jak fotografie, které doslova obletěly svět, tak méně známé dokumentární snímky. Na fotografiích, například ze setkání českých, slovenských  a polských disidentů v Krkonoších, můžeme vidět Václava Havla, Lecha Wałesu, knížete Karla Schwarzenberga, Petra Uhla, Adama Michnika, Jacka Kuroně, Václava Bendu, Stanislava Devátého, Martu Kubišovou, Annu Šabatovou, Jaroslava Šabatu, Jiřího Němce, Jiřího Dienstbiera, Antoniho Macierewicze, Ladislava Hejdánka, Vlastimila Třešňáka, Zbigniewa Romaszewského, Annu Kowalskou, Piotra Naimského a mnohé další.

Výstava, především zde popsané příběhy, jsou svědectvím o osudech lidí, kteří se nebáli nesouhlasit s tehdejším komunistickým režimem a veřejně svůj nesouhlas deklarovat. Má nejen historickou hodnotu, ale jejím cílem je především oslovit nejmladší generaci.

Projev velvyslance ČR Jana Sechtera na slavnostním zahájení výstavy dne 5. listopadu 2009 ve Vratislavi

přílohy

projev_vroclav_cj.doc 23 KB DOC (Word dokument) 24.8.2011