Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

11. ročník Visegrádské letní školy v Krakově

Od 1. do 14. července se v Krakově bude konat již 11. ročník Visegrádské letní školy. Uzavírka přihlášek pro všechny zájemce ze zemí střední a východní Evropy je 31. března.

Náplň Visegrádské letní školy tvoří přednášky, workshopy a debaty na společenská, bezpečnostní, ekonomická, politická a kulturní témata týkající se Visegrádské skupiny, střední a východní Evropy a Evropské unie. Konkrétně půjde například o Arabské jaro, Východní partnerství, udržitelný vývoj a mnoho dalšího. Letní škola bude zahájena přednáškou věnovanou odkazu Václava Havla.

Zúčastnit se mohou studenti ze zemí střední a východní Evropy. Kromě Polska, České republiky, Maďarska a Slovenska se jedná také o Arménii, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bulharsko, Gruzii, Chorvatsko, Litvu, Lotyšsko, Moldavsko, Rumunsko, Rusko, Slovinsko, Srbsko a Ukrajinu. V případě zájemců z jiných zemí je účast možná za předpokladu uhrazení dodatečného účastnického poplatku € 390.

Všichni účastníci jsou povinni zaplatit registrační poplatek € 75, zařídit si vlastní zdravotní pojištění a zajistit dopravu do Krakova a zpět. Organizátoři hradí studijní materiály, speciální události, ubytování a stravu.

Více informací najdete na www.visegradsummerschool.org

a