Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

česky  english  polski 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

15. výročí í Honorárního konzulátu v Poznani

ČR oslavila státní svátek 17. listopadu – Den boje za svobodu a demokracii zároveň s 15. výročím založení Honorárního konzulátu v Poznani

Dne 17.listopadu 2010 pořádala honorární konzulka Renata Mataczyńská v prestižních prostorách Centra kultury „Zámek“ v Poznani  oslavy 15. výročí zřízení Honorárního konzulátu ČR v Poznani. Pro slavnost zvolila datum 17. listopadu, který je státním svátkem  ČR. Ve spolupráci s Českým centrem ve Varšavě  byly v rámci slavnostního programu otevřeny  výstavy  „Odkaz s lidskou tváří“, „Chopin v Čechách ironicky“ a prezentována výstava  „Škoda design“  ke stoleté historii značky Škoda. Součástí slavnostního večera byla klavírní skladba Leoše Janáčka v provedení  paní Małgorzaty Sajny-Mataczyńské. Její žačka Lee Dzin Men, nadějná pianistka z  ČLR,  zahrála skladbu  Fryderika Chopina.

Oslavy státního svátku zahájil velvyslanec ČR ve Varšavě Jan Sechter svým projevem, kterým navázal na historické události, které od dávné minulosti až do dnešních dnů jsou vzájemně propojeny česko-polskými vztahy. Poděkoval paní honorární konzulce Renatě Mataczyńské za její dosavadní činnost a přál další úspěchy v působnosti Honorárního konzulátu ČR v Poznani.

Mezi hosty, kteří blahopřáli panu velvyslanci ČR ke státnímu svátku  a současně vyjádřili poděkování paní honorární konzulce za  podporu česko-polské spolupráce, byli mj. představitelé Wielkopolského vojvodství, ředitel kanceláře prezidenta města Poznaně, starosta poznaňského okresu. Oficiální část byla zakončena poděkováním dalších hostů, mimo jiné se připojili  vedoucí konzulárního úseku Velvyslanectví ČR paní Dr. Irena Nimeřická, honorární konzulové ČR působící v Czestochové, Vratislavi a Bydhošti a celá řada jiných významných hostů z diplomatického konzulárního sboru, státní správy a samosprávy, poslanci a senátoři, představitelé církve, starostové měst, univerzit a médií aj.

Projev velvyslance ČR J. Sechtera

přílohy

Poznan_15let_projev.doc 27 KB DOC (Word dokument) 24.8.2011