Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

XXVIII. Konference EUFASA ve Varšavě

Ve dnech 13.-15. května 2012 se ve Varšavě uskutečnila 28. konference sdružení EUFASA. Konference se zúčastnili zástupci 30 zemí, které mají velvyslanectví na území EU. V předvečer konference uspořádal velvyslanec České republiky Jan Sechter s manželkou recepci pro její účastníky.

EUFASA (European Union Foreign Affairs Spouses, Partners and Families Association) je sdružení, které vzniklo v roce 1985, a jehož hlavním cílem je zlepšení situace rodin a rodinných příslušníků diplomatů. Členy EUFASA jsou národní asociace rodinných příslušníků z  25 evropských zemí. Mezi hlavní témata, na které se EUFASA zaměřuje patří bezpečnost a zabezpečení, zdravotní pojištění, vzdělávaní dětí, rozvody nebo také zdravotní a důchodové zabezpečení. Každoročně se setkávají členové EUFASA na  výroční konferenci. Připravují ji během celého roku a  z konference  vzniká společná zpráva, shrnující průběh, výsledky a doporučení pro ministerstva zahraničních věcí.

Sdružení rodinných příslušníků /SRP/ zaměstnanců Ministerstva zahraničních věcí ČR vzniklo jako neformální klub v září 2004. V únoru 2006 pak bylo Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV, o.s. zaregistrováno na MV ČR. SRP je členem celoevropské asociace EUFASA. Ze zkušeností partnerských organizací systematicky pracuje na zlepšení postavení rodinných příslušníků vyslaných s diplomaty do zahraničních misí.

Více:

http://www.mzv.cz/sdruzeni

http://www.eufasa.org/default.aspx

http://www.msz.gov.pl/Stowarzyszenie,Rodzin,Dyplomatow,1525.html