Velvyslanectví České republiky ve Varšavě

hk_lodz
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Nový český honorární konzulát v Lodži

Honorární konzulát ČR v Lodži vedený honorárním konzulem prof. Krzysztofem Andrzejem Skotnickim zahájil činnost dne 3. prosince 2012. Nově zřízený HK ČR bude vykonávat konzulární funkce v konzulárním obvodě Lodžského vojvodství. Je to již pátý honorární konzulát v Polsku. Další honorární konzuláty ČR v Polsku jsou otevřeny v Poznani, Vratislavi, Čenstochové a v Bydhošti.

Slavnostní  zahájení se uskutečnilo v muzeu polského textilního průmyslu v Lodži. Přítomni byli nejvyšší představitelé vojvodství  a města Lodž, primátoři největších měst, obcí a měst, které mají partnery v ČR, lokálních samospráv, kde jsou významnější české investice, rektoři lodžských univerzit, předseda Ústřední volební komise a představitelé církví. S projevem vystoupil místopředseda Sejmu C. Grabarczyk.  Zastoupeno bylo vedení české krajanské obce ze Zelówa, které obstaralo společně se sborem českých evangelíků koncert Zelowských zvonků. Akce se zúčastnili také honorární konzulové ČR a konzulové ostatních států zastoupených v Lodži.

Za českou stranu s hlavním projevem vystoupil generální sekretář MZV ČR Jaromír Plíšek, který předal konzulovi patent. Ředitel konzulárního odboru polského MZV předal exequatur.

Sídlo konzulátu poskytla konzulovi Lodžská univerzita v jedné ze svých reprezentativních budov, která je i sídlem Sdružení lodžských vědců. Honorární konzulát České republiky tak sídlí na  ulici  M. Skłodowskiej-Curie  pod číslem 11.

Kontaktní údaje k HK ČR v Lodži:

Adresa:   Honorární konzulát České republiky

/Konsulat Honorowy Republiki Czeskiej/

ul. M. Skłodowskiej-Curie 11

90-505  Łódź

Telefon:   0048 426 655 459

Fax:          0048 426 655 464

E-mail:     lodz@honorary.mzv.cz

Úřední hodiny: pondělí  13.00 – 15.00 hod.

Životopis prof. K. Skotnického

přílohy

Projev generálního sekretáře MZV ČR 32 KB DOC (Word dokument) 12.12.2012

Zivotopis_prof.__K._Skotnickeho.doc 29 KB DOC (Word dokument) 5.12.2012