Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Mezinárodní ICT veletrh XChange Americas 2012

Ve dnech 18.-21. srpna se v Dallasu ve státě Texas konal letošní ročník veletrhu informačních technologií XChange Americas. ZÚ Washington v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie připravil ve spolupráci s Czech ICT Alliance účast čtyř českých firem a zajistil prezentaci v rámci společného stánku.

Letošní akce v Dallasu se zúčastnily vůbec poprvé tyto české ICT firmy: Instar ITS Ostrava, a. s. (Milan Grohmann, generální ředitel, informační systém energetické účinnosti „Energis“, služby v oblasti energetického hospodářství, www.instar.cz), AdvaICT, a. s. Brno (Zdeněk Vrbka, ředitel marketingu, detekční systémy nežádoucích aplikací, www.advaict.com), Invea-Tech, a. s. Brno (Rostislav Vocilka, generální ředitel, vývoj kompletních síťových řešení bezpečnosti a monitorování, www.invea-tech.com) a společnost Sprinx Systems, a. s. Praha (Radko Jelínek, obchodní ředitel, CRM produkty a systémy pro podnikání, správa obchodních systémů, portálové a HPS produkty, www.sprinx.com).

„XChange Americas“ každoročně organizuje společnost UBM/Everything Channel (EC). Je to velmi významná akce v oblasti IT v USA, jejíž cílem je získávání kvalitních dodavatelů softwaru, informačních systémů a řešení. EC je předním poskytovatelem a organizátorem akcí v oblasti technologického průmyslu v USA, zprostředkovává a nabízí poradenské služby, specializuje se na průzkum trhu v rámci prodeje služeb přes IT kanály.

EC je členem globální skupiny UBM, která nabízí mediální a marketingové služby. Jedná se o naprosto odlišnou akci od akcí typu Interop nebo Gartner, kterých se ČR v minulosti v USA také účastnila. Na veletrhu jsou nákupčí významných US firem, kteří vyhledávají nejnovější technologie v oblasti informačních a telekomunikačních systémů.

Veletrh není určen pro širokou veřejnost, jde se o velmi specializovanou a odbornou B2B akci, na kterou EC všechny účastníky akce osobně zve. Nákupčí (VAR) jsou systémoví integrátoři nebo poskytovatelé SW řešení a jsou rovněž „Decision Makers“, co se týká nákupů IT řešení. Kupují a dále prodávají/distribuují IT a SW řešení. 

Nákupčí se na veletrhu/konferenci XChange seznámili s nejnovějšími IT produkty a službami.  Výhodou pro české IT firmy je fakt, že nemusí mít v USA žádnou pobočku/zastoupení, neboť VAR mají své kanceláře a kontakty ve všech 50 státech. České IT firmy tak neprodávají přímo konečnému spotřebiteli, ale přes tyto „channels“. „XChange Americas 2012“ byla nejvýznamnější akcí roku, navštívilo ji přes 250 nákupčích.

Galerie


XChange Americas 2012