Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Otevření továrny české společnosti Mitas v USA

Společnost Mitas Tires North America, Inc. dne 26.4.2012 slavnostně zahájila výrobu zemědělských a průmyslových pneumatik ve své novém výrobním závodě v Charles City, stát Iowa.

Akce se zúčastnil velvyslanec ČR v USA P. Gandalovič a guvernér státu Iowa Terry Branstad (R). Na zahájení byla přítomna i generální konzulka ČR v Chicagu D. Huňátová a ředitelka ZZ CzechTrade Chicago Z. Pittnerová. Za mateřskou firmu Mitas, a. s. se otevření zúčastnili Tomáš Němec, předseda představenstva a Oldřich Šlemr, místopředseda představenstva, přítomen byl rovněž i starosta Charles City James Erb.

Jedná se o nejvyšší jednorázovou českou investici v USA, a to cca ve výši 50 mil. USD. Česká společnost získala investiční pobídky a plnou podporu od státu Iowa, města Charles City a okresu Floyd. Projekt podpořil i senátor za stát Iowa Chuck Grassley (R).

Iowa, jejíž ekonomika je tradičně spjata se zemědělstvím, patří v USA mezi přední státy, které mají v porovnání s jinými státy nižší náklady na podnikání. Mitas Tires North America, Inc.  hodlá ročně vyrábět na 13.5 tis. t pneumatik, v továrně bude zaměstnávat na 260 místních pracovníků