Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

(Archivní článek, platnost skončena 30.09.2013.)

Blíží se konání předčasných voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Hlasování na velvyslanectví ve Washingtonu se bude konat ve dvou dnech, kterými jsou čtvrtek 24. října 2013 a pátek 25. října vždy od 14 do 21 hodin. Volební místnost se bude nacházet v budově velvyslanectví na adrese 3900 Spring of Freedom St. NW, Washington,DC.

Podrobnější informace o předčasných volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR naleznete na našich webových stránkách.

Rádi bychom Vám připomněli, že k tomu, aby se čeští občané mohli zúčastnit voleb na Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, mohou zvolit jednu z následujících možností:

1. Při dlouhodobém pobytu v některém ze států USA, které spadají do jurisdikce ZÚ Washington, lze do neděle do 15. září 2013 požádat o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného na velvyslanectví. Podrobné informace o zápisu do zvláštního seznamu voličů naleznete na našich webových stránkách. Pokud jste se zapsali do zvláštního seznamu voličů vedeném na velvyslanectví ve Washingtonu při předchozích volbách, nemusíte se zapisovat znovu, již jste ve zvláštním seznamu voličů vedeni.

2. V případě krátkodobého pobytu v zahraničí je vhodnější volit na voličský průkaz. Voličský průkaz má jednorázový charakter a vydá Vám ho obecní úřad v místě Vašeho trvalého pobytu v ČR, v jehož stálém seznamu voličů jste zapsán/a. Více informací o voličských průkazech jsou k dispozici na našich konzulárních stránkách.

Upozorňujeme, že na úřadech vedených honorárními konzuly volit nelze.Voličem je státní občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhl věku nejméně 18 let.Voliči v zahraničí volí kandidáty ze Středočeského kraje, který byl dne 30. srpna 2013 určen losem Státní volební komisí jako volební kraj, pod který jsou podřazeny všechny zvláštní volební okrsky.

Nezapomeňte, že při vlastním hlasování se volič musí prokázat platným pasem nebo občanským průkazem České republiky!