Velvyslanectví České republiky v Jerevanu

česky  հայերեն  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednání místopředsedkyně Senátu Miluše Horské a delegace Výboru pro záležitosti EU v Arménii

(Archivní článek, platnost skončena 10.10.2014.)

Ve dnech 17.-20. září 2013 navštívila Arménii delegace Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu Parlamentu ČR, vedená místopředsedkyní Senátu paní Miluší Horskou a předsedou výboru panem Miroslavem Krejčou.

Delegaci kromě již zmíněné paní místopředsedkyně Senátu a pana předsedy výboru tvořili pan Jaroslav Doubrava (místopředseda výboru) a členové pan Tomáš Grulich, paní Dagmar Zvěřinová a pan Jan Látka, delegaci doprovázela tajemnice výboru paní Silvie Mejdrechová. Programu se rovněž účastnili mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR v Gruzii a Arménii pan Ivan Jestřáb a chargé d´affaires ČR v Arménii pan Petr Mikyska.

Delegace během svého pobytu jednala především o evropském směřování Arménie a detailech účasti Arménie v programu EU Východní partnerství. Absolvovala celou řadu jednání: s předsedou Národního shromáždění panem Hovikem Abrahamjanem, s jeho místopředsedou (a předsedou Skupiny přátelství Arménie - ČR v arménském parlamentu) panem Edvardem Šarmazanovem, s předsedkyní výboru pro evropskou integraci paní Nairou Zohrabjan, s předsedou Zahraničního výboru panem Artakem Zakarjanem, s předsedou vlády panem Tigranem Sargsjanem, s náměstkem ministra zahraničních věcí panem Zohrabem Mnacakanjanem či s vedoucím Kanceláře prezidenta republiky panem Vazgenem Sargsjanem. Navštívila rovněž Jerevanskou státní univerzitu, kde po přijetí rektorem Aramem Simonjanem diskutovala ve Středisku evropských studií s předními arménskými politology a zástupci nevládních organizací, Stepanem Griogrjanem (šéfem Analytického centra pro globalizaci a regionální spolupráci), Arturem Ghazinjanem (ředitelem Střediska evropských studií) a Borisem Navasardjanem (předsedou Jerevanského tiskového klubu a šéfem Národní platformy Fóra občanské společnosti Východního partnerství).

 

Foto (autorka Silvie Mejdrechová):

1 - Delegace při jednání s předsedou Zahraničního výboru Národního shromáždění Arménie A. Zakarjanem (zleva M. Horská, tlumočník T. Aslanjan, M. Krejča, T. Grulich, P. Mikyska)

2 - Zahraniční výbor NS (čtvrtý zprava předseda A. Zakarjan, třetí zprava místopředseda A. Arzumanjan)

3 - M. Krejča se vítá s předsedkyní Výboru pro evropskou integraci NS N. Zohrabjan

4 - M. Horská s N. Zohrabjan

5 - M. Horská s místopředsedou NS E. Šarmazanovem

6 - Z jednání delegace s E. Šarmazanovem

7 - Delegace před přijetím předsedou Národního shromáždění H. Abrahamjanem

8 - M. Horská předává dar H. Abrahamjanovi

9 - Věnec, který M. Horská položila u Památníku obětem arménské genocidy

10 - Delegace v Památníku obětem arménské genocidy, společně s místopředsedou NS E. Šarmazanovem

11 - V muzeu arménské genocidy (zleva D. Zvěřinová, M. Krejča)

12 - Jednání delegace s náměstkem ministra zahraničních věcí Zohrabem Mnacakanjanem (zleva: Z. Mnacakanjan, J. Doubrava, I. Jestřáb, M. Horská, T. Aslanjan, M. Krejča)

13 - M. Horská a Z. Mnacakanjan

14 - Přijetí rektorem Jerevanské státní univerzity A. Simonjanem (zleva: M. Krejča, J. Doubrava, I. Jestřáb, prorektor pro mezinárodní vztahy A. Markarov, A. Simonjan, J. Látka)

15 - Po diskusi s předními arménskými politology ve Středisku evropských studií Jerevanské státní univerzity (zleva: P. Mikyska, S. Grigorjan, I. Jestřáb, M. Krejča, M. Horská, A. Ghazinjan, J. Látka, J. Doubrava, D. Zvěřinová, T. Grulich, B. Navasardjan)

16 - Pracovní večeře místopředsedkyně Senátu P ČR M. Horské s místopředsedou Národního shromáždění Arménie E. Šarmazanovem a delegací v Karloff Czech Brewery