Velvyslanectví České republiky v Jerevanu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rozvojový projekt ČR - potravinová pomoc nejchudším v Jerevanu

Dne 12.4.2014 předal vedoucí ZÚ Jerevan Petr Mikyska společně se zástupkyní dealera Škody Auto Evelinou Markosjan stříbrnou Škodu Roomster, která poslouží nevládní organizaci Yerkir Social při rozvozu potravin nejchudším obyvatelům Jerevanu.

Dne 12.4.2014 vedoucí ZÚ Jerevan Petr Mikyska a představitelka společnosti Czech Auto LLC, dovozce a distributora Škody Auto v Arménii Evelina Markosyan předali za přítomnosti médií a klientů novou Škodu Roomster nevládní organizaci Yerkir Social, zastoupenou její vedoucí osobností Haykem Marutyanem.

Yerkir Social rozváží potravinovou pomoc nejchudším obyvatelům hlavního města, pro něž častokrát toto jídlo představuje jediný teplý pokrm za celý týden. Celkem se stará o 280 klientů ve dvou distribučních centrech ve čtvrti Kanaker.

České velvyslanectví v Jerevanu přispělo na nákup nového Roomsteru a termonádobí, v němž je jídlo dopravováno, částkou 300.000 Kč. Svůj podíl přidala rovněž firma Czech Auto LLC, která škodovky do Arménie dováží. Auto je opatřeno logy Škody Auto, České rozvojové pomoci a Velvyslanectví ČR v Jerevanu, která budou občanům Jerevanu připomínat, že nezapomínáme na ty nejpotřebnější z nich.

V den předání vozu, tedy v sobotu 12.4.2014, zmíněných téměř tři sta porcí (guláš s chlebem, kuřecí soté s mrkví a bramborák) připravil šéfkuchař Roman Mechel z jerevanské české restaurace Karloff Czech Brewery. Doufáme, že příklad oblíbené restaurace Karloff přitáhne i ostatní, k čemuž jsme veřejnost v rozhovorech pro média společně vyzvali.

Velvyslanectví je potěšeno, že realizací tzv. malého lokálního projektu a zakoupením Roomsteru napomůže zlepšení kvality života nejchudších obyvatel Jerevanu. Nevládní organizace Yerkir Social, jejímiž členy a sponzory jsou známí herci a novináři v čele s Haykem Marutyanem a jeho českou manželkou Ivou, vkládá právě do potravin více než deset milionů dramů (přes půl milionu korun) ročně. Přejeme jim, aby Roomster dlouho sloužil a rozvážel potřebným kromě jídla i naději a víru v lidskou solidaritu.

 

Fotografie:

1 - předání klíčů od vozu, zleva Petr Mikyska, Evelina Markosyan, Hay Marutyan
2 - Roomster
3 - Petr Mikyska, Evelina Markosyan, Hayk Marutyan
4 - Roman Mechel
5 - dobrovolníci rozdělují jídlo, třetí zleva Iva Marutyan
6 - účastníci předání vozu
7 - dobrovolníci
8 - Roomster

1

2

3

4

5

6

7

8