Velvyslanectví České republiky v Jerevanu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání ocenění Mezinárodní dětské výstavy Lidice

Dne 30.4.2014 předal vedoucí zastupitelského úřadu v Jerevanu medaile a čestná uznání arménským účastníkům mezinárodní výstavy.

 

 

Dne 30. dubna 2014 pozval vedoucí zastupitelského úřadu v Jerevanu Petr Mikyska arménské děti, které byly oceněny ve 41. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice, do Muzea arménské genocidy v Jerevanu, aby jim předal medaile a čestná uznání.

Společně s ředitelem muzea (jerevanské muzeum spolupracuje s lidickým Památníkem, který je pořadatelem výstavy) panem Haykem Demoyanem a populárním arménským hercem Haykem Marutyanem předali individuální medaili - Lidickou růži třináctileté Esmě Alikhanian z Umělecké školy v Diližanu a stejné ocenění celé škole za kolekci prací autorů Serjoži Arzumaniana (12), Gora Kazariana (12), Lii Kazarian (12), Mileny Martirosian (13) a Anny Ogannisian (10).

Čestná uznání poroty si kromě diližanských dětí odnesli také Gagik Aleqsanyan z Kasakhu, Nona Hakobjan z Nerkin Getashenu, Edik Mesropyan, Michael Astvatsatryan a Nare Arutiunian z různých uměleckých škol v Jerevanu. Oceněné práce si můžete prohlédnout po kliknutí na jméno autora:

Alikhanian Esma Arturi, 13 let
Arzumanian Serëzha Samveli, 12 let
Kazarian Gor Patvakani, 12 let
Kazarian Lia Pogosi, 12 let
Martirosian Milena Artaki, 13 let
Ogannisian Anna Kareni, 10 let
Aleqsanyan Gagik, 7 let
Hakobjan Nona Rudiki, 11 let
Astvatsatryan Michael, 10 let
Arutiunian Nare Vartanovna, 14 let

 

Ceremoniál předání ocenění si získal zaslouženou pozornost i v arménských sdělovacích prostředcích. Prostor mu byl věnován např. v hlavní zpravodajské relaci veřejnoprávní televize http://rutube.ru/video/487d17bcee884067ed5a1da06886a72d/ (od 21:35) či na webu Muzea arménské genocidy (http://www.genocide-museum.am/eng/30.04.2014.php).

Fotogalerie: